Telefon: 0282 725 34 94

Kaynak – Çıtçıt

cerkezkoy-ceyceykuafor-sac-kaynak-citcit-001

Çıt Çıt Saçlar

Çıt çıt saçlar diğer adıyla çıtçıt postiş adını üzerine takılan çıtçıtlı tokalardan alan takma saçlardır. Çıtçıt saçlar saç tellerinin bir kumaş gibi dikiş makinalarında işlendikten sonra uygun bir kumaşa geçmesi ile olur.

Çıt çıt’ın en önemli özelliği istenildiği zaman kolaylıkla takılıp sökülmesidir. Özellikle özel günlerde çok sık kullanılan bir üründür. Çıt çıt’ın konforlu ve uzun ömürlü olması için, saçların dikildiği malzemenin hem ince hem yumuşak olması, kullanılan çıt çıt tokalarının saçları tutacak ideal büyüklükte olmasına dikkat edilmesi gerekir. Çıt çıt genelde 8 parça olarak üretilir. Saçın tamamına ideal bir şekilde dağıtılmasıdır ve burada işçilik çok önemlidir. Parça sayısı ve takma şekline göre açık kullanılabilir ve topuz yapılabilir.

Çıtçıt uygulamasından yararlanarak farklı bir havaya bürünebilir, saçlarınızı hem kısa hem uzun şekilde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çıtçıt kullanımında doğal bir görünüm için dikkat edilmesi gereken noktaysa, kullandığınız ürünün kendi saç yapınıza ve rengine uygun olmasıdır. Saçların uzatılması ve yoğunlaştırılması için kullanılan çıtçıtların en önemli özelliği ise kolayca takılıp çıkarılabilmeleridir.

Kuaförümüzde %100 doğal insan saçı kullanılmakta olup, verdiğimiz çıt-çıt her renge boyanabilir ve açma işlemi yapılır

Piyasada bulunan ve çin saçı diye tabir edilen saçlar kesinlikle kullanılmamaktadır.

cerkezkoy-ceyceykuafor-makale-sac-kaynak-citcit-002Çıt Çıt Saç Nasıl Takılır?

Çıt çıt saç ülkemizde kaynak saçlara alternatif olarak kullanılmakta olup saça herhangi bir zararı söz konusu değildir. Çıtçıtlı saçları herkes kendisi kolaylıkla çıkartıp takabilir.

Çıt Çıt Saç Nasıl yapılır?

Çıt Çıt Saç tress üzerine dikilmiş saçların strafora birkaç kat dikilerek parçalar halinde saçlarınızın arasına çıt çıt adı verilen klips saç tokaları yardımı ile saçınıza tutturma yöntemine denir.

Çıt Çıt Saç Kaç Parça Kullanılmalı?

Çıt Çıt Saç genelde takım olarak imal edilir ve satılır en ideal çıt çıt takımı 8 paçadır. Çıt Çıt saçları illa 8 parça takım olarak kullanmanız gerekmiyor istediğiniz yoğunluğu yeterli gördüğünüz parça ve boyda kullanabilirisiniz  bu 10 – 8 – 6 – 4 – 2 hatta tek parça çıt çıt olarak ta kullanılabilir. Hatta istediğiniz renkte boyaya bilirsiniz. Bu yöntem saçları röfle, açma boyama işlemlerinden saçları çok yıpranmış olan kişilerin tercih edebileceği bir yöntemdir.

Yarım Ay Çıtçıt Saç

Yarım Ay Çıtçıt Saçlar, saç uzatmak isteyenlerin ve özellikle çıtçıt saçlar kullanmış olanların tercih edebileceği, tek parça halinde dikilmiş ve çıtçıt klipslerle takılan kullanımı çok kolay bir seçenektir.

Doğal insan saçından (%100 Gerçek Saç) yapılan yarım ay ürünlerimize rahatlıkla fön, düzleştirici, maşa ve hatta boya gibi uygulamalar yapabilirsiniz. Sadece 5 dakikanızı ayırarak, istediğiniz uzunluktaki saça sahip olabilirsiniz. Dilerseniz dağınık kullanabilir dilerseniz de yarım topuz, at kuyruğu gibi modelleri uygulayabilirsiniz.

Mikro Bant Saç Kaynağı

Mikro bant kaynak yeni nesil saç kaynak yöntemlerinden biridir. Mikro bant saç kaynağının saçlarda dökülmeden kalma süresi 4-5 ay olup bir tel dahi dökülme yapmamaktadır. Diğer kaynaklardan farkı saçların diplerinde boncuğun ve keratinin verdiği sertliğin aksine saç diplerinde sertlik hissettirmemesidir.

cerkezkoy-ceyceykuafor-makale-sac-kaynak-citcit-001Boncuk Kaynak

Boncuk Kaynak yöntemiyle kısa bir süre içinde uzun ve birinci sınıf saçlara sahip olabilirsiniz. Cey&Cey Kuaför’ün deneyimli ve güvenilir ekibi tarafından uygulanan Boncuk Kaynak uygulamasıyla sadece birkaç saat içerisinde istediğiniz uzunlukta, canlı ve hacimli saçlara sahip olabilirsiniz. Saçlarınız %100 doğal insan saçından üretilen ve özel bakım yapılmış Boncuk Kaynak’la her zaman doğal ve sağlıklı görünür. Boncuk Kaynak’ın sunduğu farklı renk ve modellerle saç şekliniz ve renginiz ne olursa olsun, doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Kısa, ince telli ve cansız saçlara sahip her kadın için de son derece ideal olan bu yöntemle saç uzatma sorununa son verebilirsiniz.

Keratin Kaynak

Günümüzde yoğun olarak kullanılan Keratin Kaynak uygulaması bir saç uzatma ve yoğunlaştırma teknolojisidir. İnsan vücudunda doğal olarak var olan keratin, içeriğinde protein ve aminoasitler ihtiva eden bir maddedir. Bu nedenle Keratin Kaynak saçınızın sağlığı açısından güvenle kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Isıya karşı dayanıklı olan Keratin Kaynak suyla yıkanabilir ve özel solüsyonuyla kolayca çıkartılabilir. Cey&Cey Kuaför ‘ün deneyimli ekibi tarafından uygulanan Keratin Kaynak’la kısa sürede hacimli, canlı ve arzu ettiğiniz uzunlukta saçlar artık hayal değil.

Röfleli Zemin Üzerine Saç Kaynak Nasıl Yapılır?

cerkezkoy-ceyceykuafor-makale-sac-kaynak-citcit-003Röfleli Saç Kaynak Uygulaması Normal Saç Kaynak Uygulamalarından Farklı Olmalıdır.

Röfleli Zemin Üzerine Yapılan Saç Kaynak Uygulamalarında Yapılan Hatalar Genelde Şunlardır.

Röfleli saç kaynak uygulaması yapılacak olan saça yapılacak en büyük hata saça koyu renk olarak takılan saçın saç kaynak uygulamasından sonra boyanarak röfle yapılmaya çalışılması ve röfle paketlenmesidir.

Neden büyük bir hatadır? diye soranlar olacaktır. Saç kaynak kullanıcısının saç diplerinde olan doğal saçları saç diplerinde aldığı ısı ile boyanın çalışmasınız ve saçın açılmasını sağlar. Oysaki takılan saçların karakteri farklı ve saç diplerinden ısı alamadığı için soğuk bir saçtır.

Bu saçı açmak zaman alacaktır normal röfle yaparken açılan saçlar ortalama 45 dakikada açılmaktadır. Fakat röfle yapılmak istenen saç kaynakları muhtemelen çok daha uzun sürede açılacaktır ve doğal saçınızla aynı karakterde olmadığı için saçların rengi aynı olmayacaktır. Bu yüzden röfleli saçlara takılan saçların önceden açma boyama işlemi yapılarak takılması gerekir.
Diğer ikinci hata ise röfleli saçlara takılan saçları bir açık renk bir koyu renk olarak takmaktır. Bu tür uygulanacak olan saç kaynakları homojen bir görüntü vermeyeceği gibi estetik bir görüntü sergilemeyen çizgi çizgi bir görüntüde olacaktır.

Biz Cey&Cey Kuaför olarak röfleli saç kaynak uygulayacağınız saç kaynaklarını önceden sizin saçınızın röfleleri ile bire bir aynı renkte boyayarak saçınızın arasındaki daha koyu olan açık kumral veya ne renk ise röfle rengini ve koyu rengi bir arada birbirine karıştırarak mükemmel röfle karışımını yaparak saçlarınızda doğal ve estetik görünümü yakalamak için en mükemmel bir şekilde röfleli saç kaynaklarınızı hazırlamaktayız. Saç Kaynak fiyatları röfleli saç kaynak uygulamasında değişmemektedir. Röfleli saç kaynak uygulamasına sadece boyalı saç kaynak fiyatı ödersiniz. Röfle uygulaması için ekstra ücret ödemezsiniz.

Bu içerik 6.425 kez görüntülendi