Telefon: 0282 725 34 94

Manikür – Pedikür

cerkezkoy-ceyceykuafor-manikur-pedikur-001

Bakımlı olmanın ön şartlarından biride manikür ve pedikür’dür. Günlük hayatımızda bütün vücudumuza olduğu gibi el ve ayak bakımına da önem vermeliyiz.Eller iletişim esnasında en önemli unsurlardan biridir.Şeytan tırnaklarına dikkat edilmeli,kişinin yaşına,sezona ve moda renklere göre oje uygulanmalıdır.

Sürekli kırılan ve ayrılan tırnaklar besleyici ilaçlar ile güçlendirilmelidir. Pedikür özellikle yaz aylarında büyük önem taşır.Kışın sürekli kapalı ayakkabılar içerisinde hava almayan ayaklarımızın sağlıklı ve hoş görünmesi için pediküre ihtiyaç vardır.Batan ayak tırnakları kapalı ayakkabılar içerisinde kaldıkça büyük problemlere yol açar.uzman kişiler tarafından tedavi edilmelidir.

Nasırınız mı var?

Ayaklarınızı,içerisinde şampuan bulunan iki lt’lik ılık suda on dakika bekletin.Ayak derisini yumuşatmak için ,sudan çıkarttığınız ayaklarınıza bitkisel yağlar yada kremlerle masaj yapın.Daha sonra ponza taşı ile ayaklarınızı ovun.Nasırlarınızı görebileceğiniz şekilde ayaklarınızı bir yastığın üstüne koyun.Nasırın üstüne vazalin sürün. Nasırı kadife bir kumaş parçasıyla sarın.Her banyodan sonra kumaşı değiştirerek bir hafta boyunca bu şekilde kapatın.Eğer acı devam ediyorsa mutlaka bir doktora görünün

Bu içerik 2.736 kez görüntülendi